تبلیغات
حکمت - قدرت فکر و تخیل خود را پرورش دهید.
 
حکمت
جهان سر بسر حکمت و عبرت است.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سجاد ذالی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان راجع به وبلاگ چیست؟قدرت فکر و تخیل خود را پرورش دهید.

برآورد شده که هفتاد درصد از یادگیری های انسان در شش سال اول زندگی صورت می پذیرد. همچنین توانایی جذب چیز های تازه به همین ترتیب و در طی همین سالهاست. تخیل انسان نیز پر بارترین دوران خود را در این سالهای نخستین طی می کند. واقعیت انکار ناپذیر آن است که تخیل کلید تمام یادگیری ها و کلید حل تمامی مسائل است. 
از اینروست که ادیسون ها و انشتین های دنیای ما همگی دارای قوهٔ تخیل فوق العاده ای بوده اند. به عنوان مثال انشتین با تخیل ذهنی خود به میان سیارات و بر فراز پرتوهای ماه به نظریه های علمی خود در مورد زمان و فضا دست یافت. توانایی او در تخیل کودکانه به او کمک کرد تا به غولی در میان اندیشمند ان تیدیل شود . 
برای داشتن یک حافظه خوب یک تخیل خوب داشتن لازم است و یکی از دلایلی که سالمندان اغلب از ضعف حافظه گله می کنند نیز همین است. آنها تخیل را نابود کرده اند بطوریکه ذهن آنها قادر به خلق تصاویر و گنجاندن در حافظه خود نیستند . 
هر وقت ما اطلاعاتی را در خزانه حافظه خود ثبت می کنیم ، از قوه تخیل و قدرت عینی سازی خود برای خلق تصاویر استفاده می کنیم و این توان تصویر سازی است که سهولت یا دشواری یاد آوردن آن اطلاعات را تعیین می کند. بعلاوه برای آسودگی و ارام بودن می توان یک منظره تخیلی را مجسم کنیم و این یک توانایی ارزشمند است . 
در مقابل کسی که فاقد قوه تخیل رشد یافته است برای آسوده سازی خود با مشکلات بسیاری روبرو خواهد بود. تخیل خود را مانند جسم خود پرورش دهید. هر چه تخیل شما رشد یافته تر باشد، یاداوری و حل مسائل برایتان آسانتر خواهد بود . بزرگترین فاتحان تاریخ بشر، خیالپردازانی بودند که آرزوها و سرشت خود را برای ارئه خدمتی منحصر به فرد به بشریت در هم آمیخته اند. 
لئوناردو داوینچی در دوازده سالگی با خود می گفت :” من روزی یکی لز بزرگترین هنرمندان تاریخ جهان خواهم شد و همنشین شاهزادگان خواهم بود " . در روزگاران قدیم پسرک جوانی زندگی می کرد که نامش ناپلئون بود. او هر روز ساعتها و ساعتها در رؤیای خود به هدایت و رهبری ارتش خود می پرداخت و اروپا را فتح می کرد. بقیه این داستان را در تاریخ بخوانید. بنابراین راه پیشرفت در هر زمینه همراه کردن تمرینات جسمانی منظم با تمرینات ذهنی منظم است . یافته های علمی ، اخیراً ثابت کرده که وقتی ما خود را در حال انجام عملی تجسم می کنیم درست مثل آن موقعی است که واقعاً آن عمل را انجام می دهیم . مغز برای ایجاد رفتارهای نو، دست به تغییرات الکتروشیمیایی در سلولهای خود می زند. 
بنابراین برای کسب بهترین نتایج نیاز به تمرین ذهنی و تمرین جسمانی داریم. بنابراین ما می توانیم بازی گلف ، صحبت کردن در میان جمع ، اعتماد به نفس و مهارتهای رانندگی و تمام فنون دیگر را با نشستن روی یک صندلی راحتی و تمرین ذهنی ، آنها را بهبود ببخشیم . 
ارزش اساسی تمرین ذهنی در این است که الگویی از عملکرد کامل و بدون نقص به سلولهای مغز ارائه می دهد. ما در سطح تخیل مرتکب اشتباه نمی شویم. علاوه بر آن یاد می گیریم که اگر مرتباً نتایج نامطلوبی را در ذهن تصویر کنیم چیزی جزء نتایج نا مطلوب نصیب ما نخواهد شد
. پس اگر می خواهید در یک کلاس کنفرانس دهید یا یک تلفن مشکل بزنید یا برای اولین بار یک قایق بادبانی برانید، قبل از هر چیز زمانی را به انجام بی عیب و نقص آن عمل در ذهن خود اختصاص دهید. موفقترین مردم دنیا همین کار را می کنند .   

ایران سهراب
 صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
7cpovnu0353tpyojaidv.jpg